38. ročník tradičního májového volejbalového turnaje mužů

27.04.2011 21:29

Na Bílou sobotu 23.4.2011 připadl letos termín Májového turnaje mužů ve volejbale v Bučovicích. Po předchozích dvou ročnících, kdy se nedařilo turnaj obsadit dostatečným počtem kvalitních týmů, znamenal rok 2011 výrazný obrat k lepšímu.  K turnaji se prezentovalo 8 družstev převážně z krajských přeborů.

Družstva hrála ve dvou skupinách systémem každý s každým na dva vítězné sety. Podle umístění v tabulce pak hrála družstva o konečné umístění v turnaji. Domácí pořadatelé měli hned dvě želízka v ohni. A-tým ve skupině „A“ však začal porážkou s našimi borci 1:2. Naši hoši (Zdenek Boháček, David Beneš, Martin Kratěna, Ondřej Horák, Leoš Zouhar a Petr Němec) pokračovali dále suverénně bez porážky a jediný set ztratily právě v úvodním utkání s Bučovicemi. Velmi zajímavý a velmi vyrovnaný průběh měla všechna utkání o konečné umístění. Dokladem toho je, že všechna se rozhodovala až v tie-breaku.

Finálový duel Marefy – Pozořice měl náboj a  napětí až do posledního míče. Přestože lépe do něj vstoupilo právě naše mužstvo (momentální lídr okresního přeboru), v klíčových fázích rozhodujícího zkráceného  setu se uplatnila větší zkušenost Maref (aktuálně 5. tým KP 2.třídy). Borci z Maref  tedy vítězství z loňska obhájili a nutno dodat, že naprosto zaslouženě.